23.11.2016

Kronika Trizondalu

Wróć

Maciej Sienkiewicz - Bohater Trizondalu!

Maciej Sienkiewicz - Trizondalczyk, Sclavińczyk, Dalmeńczyk, patriota

W Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu Maciej Sienkiewicz pojawił się  25 października 2009 roku. W pierwszym swoim poście napisał z nutką  żartu (nie mógł wiedzieć, że jego nadzieje się spełnią):

"Bede przestrzegal prawa i mam nadzieje, ze nie bede tylko szarym obywatelem. Pozdrawiam. PIvo."

Obywatelstwo RSiT zostało mu nadane 2 grudnia 2009 roku. Od tego czasu  wyraźnie wzrosła jego aktywność w kraju. A bywał w całej  Rzeczpospolitej! W historii wspólnej RSiT zapisał się swoim niebywałym  talentem dziennikarskim. Redagował między innymi Skróty Telegraficzne  Państwowej Agencji Informacyjnej RSiT oraz Kronikę (wspólna z  Krzysztofem van der Ice gazeta prywatna).  W czasach RSiT mieszkał w  Nowym Jantarze w Sclavinii.  Na początku marca 2010 roku  (najprawdopodobniej 09.03) objął funkcję Ministra Promocji i Rozwoju  RSiT, którą pełnił przynajmniej do kwiestnia tamtego roku.  W tym  krótkim okresie udało mu się zorganizować między innymi Konkurs  Fotograficzny - Wiosna, którego celem było pobudzenie do aktywności  mieszkańców i znalezienie talentów fotograficznych.  Już od stycznia  2010 roku był członkiem konspiracyjnej niepodległościowej organizacji  RSiT Uber Alles oraz Klubu Reform (kolejnej podziemnej  niepodległościowej organizacji czasów RSiT).  Był również aktywnym  wiernym Świętego Kościoła Khatangi-Natangi.  Maciej Sienkiewicz  angażował się  w akcje kulturalne jak na przykład organizacja działań  Filharmoni Miejskiej im. Michała Stoyałowskiego w Nowym Kotwiczu, skąd  pochodził.  W niepodległej RSiT działał w Zgromadzeniu Powszechnym.  Pracowal społecznie również w Komitecie Reform, który miał podnieść  dotkniętą kolejnym kryzysem politycznym RSiT z kolan.  Po nielegalnej  secesji Sclavinii pozostał w Trizondalu, gdzie w drugiej połowie 2011  roku pełnił funkcję Ministra Kultury i Sportu. Jego popularność  oraz  zasługi były na tyle duże, że w tym samym okresie uzyskał najwyższą  liczbę głosów do Izby Wielkiej (wybieralny parlament Królestwa  Trizondalu) w przeprowadzonych wówczas wyborach.  Zajmował się także  działalnością ekonomiczną, tworząc Trizondalskiego Operatora  Telekomunikacyjnego.  Niewątpliwe są  jego zasługi dla Ziemi  Dalmenckiej. Jest najlepszym Synem Hrabiowic, dla których stworzył mapę  miasta, sieć tramwajową, symbole miasta, całą narrację oraz był wiernym  opiekunem miasta aż do odejścia z v-świata. Dla całej Dalmencji okazał  się aktywnym Budowniczym, a przede wszystkim autorem flagi i herbu  regionu.


Maciej Sienkiewicz jest bez wątpięnia jedną z wybitnych postaci, które  na przestrzeni dziejów tworzyły Trizondal i należy mu się nie tylko tak  krótka biograficzna notka, ale także szacunek i pamięc po wsze czasy.